تاثیر مدرک تحصیلی در ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری | ثبتیکال

تاثیر مدرک تحصیلی در ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری

تاثیر مدرک تحصیلی در ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری
امتیاز این پست

تحصیلات و کسب دانش و تجربه جهت انتخاب شغل امری بسیار مهم می باشد . افراد با تکیه بر این پشتوانه علمی می توانند اقدام به راه اندازیه کسب و کاری موفق نمایند در مقاله نیز قصد داریم به بررسی تاثیر مدرک تحصیلی در ثبت شرکت ها و موسسات بپردازیم .
توجه داشته باشید که به طور کلی ثبت شرکت یا موسسه بر دونوع می باشد:
1- شرکت و موسسات تجاری 2- شرکت و موسسات غیر تجاری
1-در شرکت ها و موسسات تجاری پس از توافق و تهعد که بین شرکا بوجود می اید شرکت تجاری را تشکیل میدهند و متعهد می شوند در حدود قرارداد و تشریفات تعیین شده عمل نمایند. جهت ثبت آن مدرک تحصیلی اجباری نمی باشد ،در مجموع آنچه در ثبت شرکت تجاری حائز اهمیت می باشد عبارت است از : قصد و رضایت ، اهلیت  ، معین بودن موضوع ، قانونی بودن جهت و هدف و رعایت شرایط اختصاصی که متشکل از وجود شرکا ، همکاری شرکا ، سرمایه گذاری به تقسیم سود و زیان  که مبادرت به عملیات بازرگانی  در این موسسات یا شرکت ها می باشد . پس همانگونه که اشاره شد ثبت شرکت یا موسسات تجاری قانونی مستلزم ارائه مدارک دانشگاهی نمی باشد .
2-شرکت ها یا موسسات غیر تجاری : انجام امور تجاری مانند خرید و فروش و صادرات و واردات و نظایر آن در این نوع شرکت یا موسسه امکان پذیر نیست . این نوع موسسات در زمینه  فعالیت های خدماتی و ارائه مشاوره ای فعال می باشند مانند : موسسات حقوقی ، ثبت شرکت های مهندسی ، ثبت شرکت های مهندسی فنی ، ثبت شرکت های بیمه ، ثبت شرکت های طراحی سایت ، ثبت شرکت های گردشگری، موسسه پیمانکاری ،که فعالیت در آن  نیازمند مدارک تحصیلی می باشند .
به عنوان مثال:
1- ثبت شرکت گردشکری :داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی
2-ثبت شرکت مترجمه رسمی : فعالیت در این زمینه نیاز به بلاترین مدرک تحصیلی می باشد
3-شرکت بیمه : داشتن حداقل مدرک کارشناسی در رشته بیمه یا سایر رشته ها با گرایش بیمه
4-شرکت های مهندسین :  جهت ثبت شرکت مهندسی کلیه اعضا باید دارای مدرک مهندسی باشند و در زمان ثبت کلیه اعضا مدارک تحصیلی مهندسی خود را تحویل مرجع ثبت شرکت ها دهند
5-موسسه پیمانکاری : در امتیاز با سوابق فوق دیپلم محاسبه می شود غیر ان اخرین مدرک تحصیلی کارشناسی می باشد
6-موسسه حقوقی : ثبت موسسه حقوقی لازم است حداقل یک مدرک تحصیلی کارشناسی حقوفی ارائه گردد این مدرک تحصیلی باید متعلق به یکی از اعضای هیت مدیره شرکت باشد که به موجب ایین نامه ی مربوط به تشکیل موسسه حقوقی حداقل یک نفر از وکلای موسس باید دارای ده سال سابقه وکالت دادگستری باشد .
در انتها امیدواریم از مطالعه این مطلب رضایت کامل داشته باشید. همواره جهت ارائه مشاوره و انجام امور ثبتی در خدمت شما عزیزان هستیم.


تهران، جردن، خیابان دستگردی، به سمت خیابان ولیعصر، پلاک 377، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10
0219669
کلیه حقوق محفوظ است