ثبت شرکت تولید و عرضه اسانسور | ثبتیکال

ثبت شرکت تولید و عرضه اسانسور

ثبت شرکت تولید و عرضه اسانسور
5 (100%) 1 vote

امروزه با توجه به رشد سریع جمعیت و شهر نشینی و همچنین ساخت انواع آپارتمان و برج های بلند مرتبه و زندگی افراد در طبقات آن استفاده از آسانسور و یا به عبارتی بالابر جزء لاینفکی از زندگی مدرن می باشد.
این آسانسورها عبارت از  سیستمی می باشند که در طبقات و بین ریل های مشخصی حرکت می کند و جهت جابجایی افراد و اجناس مورد استفاده قرار می گیرد. کابین آسانسور دارای ساختار ، گنجایش و ابعاد مشخصی می باشد که البته ابعاد آسانسور با توجه به کارایی آن تعیین می شود.
شرایط و مراحل ثبت شرکت های اسانسوری
شرکت های اسانسوری شرکت هایی هستند که در موضوع فعالیت انها در اساسنامه شرکت ( بند 2 اساسنامه ) موارد مربوط به فعالیت در زمینه اسانسور و بالا بر قید شده باشد .
شرکت های فعال در این زمینه معمولا در دو قالب رایج شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص ثبت می گردنند و از جمله شرکت هایی می باشند که قبل از ثبت ملزم به ارائه مجوز از مراجع ذی صلاح نمی باشند.
جهت اشاره به موضوع فعالیت شرکت های اسانسوری باید اشاره نمود ، معمولا موضوع فعالیت این شرکت ها طراحی وساخت انواع اسانسور، بالا بر وپله برقی ، تهیه و توزیع قطعات مرتبط با اسانسور ، بالابر و پله برقی، ساخت کابین و متعلقات، اعلام می گردد.
شرایط ثبت شرکت آسانسوری سهامی خاص :
– مطابق ماده 3لایحه اصلاحی قانون تجارت: حداقل تعداد سهامداران در شرکت سهامی خاص 3 نفر می باشد. (به همراه 2نفر بازرس که بازرسین نباید از اعضا باشند)
– حداقل سرمایه در شرکت سهامی خاص از صد هزار تومان نباید کمتر باشد.
– حداقل 35درصد سرمایه می بایست نقدا پرداخت شود.
مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت آسانسوری سهامی خاص:
– اصل گواهی بانکی مبنی بر پرداخت سرمایه تعهدی (حداقل35%) در حساب شرکت در شرف تاسیس همراه با فیش پرداختی.
– اصل مجوز فعالیت از مراجع ذیربط در مواردی که ثبت موضوع نیاز به مجوز داشته باشد.
– تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت (شناسنامه و کارت ملی سهامداران،مدیران و بازرسان)
– گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
– اقرارنامه امضا شده
– اصل وکالتنامه وکیل دادگستری در صورتی که ثبت توسط وکیل انجام گیرد.
شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت آسانسوری با مسئولیت محدود به شرح ذیل می باشد:
– در شرکت با مسئولیت محدود تعداد شرکا حداقل 2 نفر می باشد.
– میزان سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود یک میلیون ریال است.
– تعهد یا پرداخت کل سرمایه
مدارک مورد نیاز ثبت شرکت آسانسوری با مسئولیت محدود:
– فتوکپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده کلیه سهامداران
– گواهی عدم سوء پیشینه کیفری تهیه شده از دفاتر پلیس +10
– امضای اقرارنامه
– دریافت مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
آشنایی با سندیکای آسانسور و فعالیت آن
پس از آشنایی با مراحل ثبت این نوع شرکت لازم است اشاره نماییم ،شرکت های فعال در زمینه آسانسور یا بالابرها پس از ثبت می توانند به صورت داوطلبانه به عضویت در سندیکای (سندیکا یا اتحادیه صنفی: به معنای سازمان صنفی کارگران ودیگر زحمت کشان است.)آسانسور اقدام نمایند . که جهت آشنایی شما عزیزان به توضیح اهداف و فعالیت های این سندیکا می پردازیم:
مهمترین هدف این مجموعه ساماندهی فعالیت مجموعه های فعال در این زمینه و ایجاد  سیستمی قانونمند در امور حرفه‌ ای و تخصصی مربوط به آسانسور و پله برقی درایران می باشد. .
به عبارتی این سندیکا با هدف ایجاد هماهنگی در فعالیت طراحان، سازندگان، تولیدکنندگان، فن آوران و فروشندگان طراحی و مونتاژ آسانسور و پله برقی و فعالین خدمات وابسته به آن و برای تمرکز امور فنی، مهندسی و برخورداری از سیاست گذاری مناسب و واحد جهت مقاصد تولیدی، تجارتی و خدماتی در زمینه فوق و نیز به منظور تأمین حقوق و منافع اشخاص حقیقی یا حقوقی که موضوع فعالیت و اشتغال آنها در  پله برقی ایران و خدمات وابسته تاسیس گردیده است.
حوزه فعالیت سندیکا در سراسر ایران است و می‌تواند پس از تصویب هیأت مدیره و تأیید اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن ایران در مراکز استانها شعبه و در شهرستانها عنداللزوم نمایندگی دایر نماید . شرایط تشکیل شعب و نمایندگی‌ها می بایست مطابق با آئین‌نامه‌های اجرایی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران باشد.
در پایان ضمن تشکر از همراهی شما عزیزان ، اعلام می نماییم در صورت نیاز به کسب مشاوره و انجام امور ثبتی مربوط به ثبت شرکت های آسانسوری می توانید با کارشناسان ما در مجموعه ثبتی کال تماس حاصل فرمایید.


تهران، جردن، خیابان دستگردی، به سمت خیابان ولیعصر، پلاک 377، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10
0219669
کلیه حقوق محفوظ است