ثبت شرکت در منطقه آزاد انزلی | ثبتیکال

ثبت شرکت در منطقه آزاد انزلی

ثبت شرکت در منطقه آزاد انزلی
امتیاز این پست

یکی دیگر از مناطق آزاد تجاری ایران که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت منطقه آزاد تجاری انزلی می باشد ، بندر انزلی اولین و بزرگترین بندر ایران در سواحل دریایی خزر می باشد انزلی دارای رتبه سوم بنادر کشور بعد از بندر امام خمینی و یندر شهید رجایی می باشد شهرستان انزلی از شمال به دریای خزر متصل و با کشور های حاشیه دریای خزر مرتبط  از جنوب به شهرستان صومعه سرا از شرق به شهرستان رشت و از غرب به شهرستان رضوانشهر متصل می باشد.
منطقه آزاد انزلی با قرار گرفتن در مسير بين المللی شمال  ،جنوب معروف به نستراک (كريدور حمل و نقل آسيا-اروپا در قرن بيست و يكم) از مناطق جذاب سرمایه گزاری و فعالیتهای تجاری محسوب میشود. كريدور نستراک بندر هلسينكی در شمال اروپا را از طريق روسيه به بندر انزلی در شمال و سایر بنادر جنوبی خليج فارس و سپس به شرق آسيا متصل مي كند.
بنا بر شرایط ایده عالی که از شرایط جغرافیایی این منطقه آزاد تجاری بر شمردیم سرمایه گذاری در این منطقه داری مزیت های بسیاری می باشد :
1-از جمله مزيتهای قانونی فعالیت در منطقه آزاد انزلی میتوان به آزادی كامل ورود و خروج سرمايه
2-آزادی مشاركت سرمايه گذاری خارجی تا سقف 100 درصد، معافيت مالياتی 20 ساله، معافيت از پرداخت هرگونه حقوق گمرکی و سود بازرگانی برای واردات مواد اوليه     ماشين آلات و قطعات يدكی جهت توليد كنندگان منطقه و معافيت گمركی برای ورود كالاهای ساخته شده در منطقه آزاد به داخل كشور اشاره نمود .
پیرو مقالات قبلی شرایط و مدارک مورد نیاز جهت ثبت دو نوع از رایج ترین شرکت های تجاری(مسئولیت محدود و سهامی) را بررسی خواهیم نمود:
ثبت شرکت مسولیت محدود در منطقه آزاد انزلی
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت مسولیت محدود در منطقه آزاد انزلی:
-دو نسخه شرکتنامه که تکمیل شده و به امضا کلیه شرکا رسیده باشد
-دو نسخه تقاضا نامه
-دو نسخه اساسنامه
-دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین
– فتوکپی صفحه اول شناسنامه کلیه شرکا و مدیران شرکت (در صورتی که اشخاص مذکور دارای شخصیت حقوقی باشند به جای فتوکپی شناسنامه ، آگاهی روز نامه ارائه میشود)
-تقویم نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا (در صورتی که تمام یا قسمتی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد شرکت جهت اخذ مجوز معرفی خواهد شد )
ثبت شرکت سهامی خاص در منطقه آزاد انزلی
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در منطقه آزاد انزلی:
-دو نسخه اظهارنامه
-دو نسخه اساسنامه که تکمیل شده
-دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین
-فتوکپی صفحه اول شناسنامه کلیه مدیران و سهامداران و بازرسان
-گواهی از یکی از بانکهای منطقه آزاد انزلی که حاکی از پرداخت لااقل ۳۵% سرمایه باشد
با امید رضایت شما عزیزان.


تهران، جردن، خیابان دستگردی، به سمت خیابان ولیعصر، پلاک 377، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10
0219669
کلیه حقوق محفوظ است