ثبت شرکت مرکز اسقاط خودرو های فرسوده | ثبتیکال

ثبت شرکت مرکز اسقاط خودرو های فرسوده

ثبت شرکت مرکز اسقاط خودرو های فرسوده
امتیاز این پست

امروزه با توجه به رشد گسترده جمعیت و افزایش درخواست افراد نسبت به خرید خودروهای جدیدتر  سالانه تعداد بسیاری خودرو جدید به تعداد وسایل نقلیه ایی که در شهر تردد می کنند اضافه می گردد. مسلما در کنار این گسترش تولید و عرضه ، یکی از نیازهای اصلی جامعه از چرخه مصرف خارج شدن خودروهای قدیمی تر می باشد ، که در اصطلاح این فرآیند را اسقاط خودروهای فرسوده می نامند.
به عبارتی در تعریف اسقاط خودرو می توان اشاره نمود،که پس از پایان عمر مفید انواع خودرو های سبک و سنگین این وسایل با محصولات جدید جایگزین خواهند شد . این فرآیند در مراکز قانونی اسقاط خودرو انجام خواهد شد.
در رابطه با مراکز اسقاط خودرو فرسوده شایان ذکر است ، این مراکز در خصوص جمع اوری خود رو های فرسوده و تعویض آنها با خودروهای سالم و جدید فعال هستند و نقشی مهم در جهت حفاظت از پاکیزگی محیط زیست خواهند داشت .توجه داشته باشید که جهت راه اندازی چنین مجموعه ایی ملزم به ثبت یک شرکت با موضوع فعالیتی در این خصوص می باشید .درج کلیه فعالیت ها مربوط به این امر را در اساسنامه ضروری می باشد .همچنین پیش از اقدام به ثبت شرکت باید موافقت اصولی و جواز های مورد نظر را در ارگانها مختلف تهیه و مراحل ثبت شرکت ها را طی نمود .
شرایط ثبت شرکت خودروهای اسقاطی
جهت راه اندازی مرکز اسقاط خودروهای فرسوده و ثبت شرکت با این موضوع ملزم به فراهم نمودن زمینه مساعد در رابطه با الزامات صنعتی و زیست محیطی می باشید و همچنین تهیه مستندات ذیل ضروری می باشد:
1-جواز تاسیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مربوطه (و يا قرارداد شركت شهرك صنعتي محل مورد نظر)
2-موافقت نهايي سازمان حفاظت محيط زيست (و يا قرارداد شركت شهرك صنعتي محل مورد نظر)
شرایط و مراحل اخذ مجوز تاسیس مرکز اسقاط و باز یافت خودرو
طبق قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و یا هد ف توسعه و ارتقای مراکز صنعتی اسقا ط و باز یافت خودرو های فرسوده کشور با استفاده از توان بخش خصوصی به استناد بند (4) تصویب نامه شماره  110115/ت36098ن مورخ 7/9/85 دولت، مبني بر الزام جواز تأسيس و پروانه بهره برداري بازيافت خودرو  و مراكز اسقاط . ضمن دعوت از کلیه علاقمندان به این نوع سرمایه گذاری و فعالیت در این عرضه موارد ذیل را باید به اطلاع عموم رساند
1-كليه درخواست كنندگان تأسيس مركز اسقاط و بازيافت خودروهاي فرسوده با مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان محل فعاليت و ارائه مدارك لازم و رعايت ضوابط تعريف شده، نسبت به دريافت جواز تأسيس كارخانه بازيافت خودرو اقدام نمايند
2-پس از دريافت جواز تأسيس از اين سازمان و تهيه الزامات مورد نياز (به همراه مجوز محيط زيست) و دريافت موافقت اصولي وزارت صنعت، معدن و تجارت به پليس راهور ناجاي استان ذيربط جهت دريافت نامه اعلام آمادگي براي ارسال افسر كارشناس به محل سايت مورد نظر مراجعه نمايند.
3-نهايتا پس از اخذ دو مجوز فوق جهت تخصيص كد موقت و فعالسازي آن در سامانه نوسازي ناوگان به اين ستاد مراجعه نمايند.
تبصره های ثبت شرکت مرکز اسقاط
تبصره – درخواست کننده احداث مرکز اسقاط ، لزوماً باید هویت حقوقی ثبت شده داشته باشد
تبصره۲: اعتبار تخصیص کد فعالسازی در سامانه نوسازی ناوگان به مدت شش (۶) ماه خواهد بود و در صورت رعایت ضوابط و موافقت ستاد، این اعتبار تمدید خواهد شد
تبصره۳: شایان ذکر است بر اساس تصمیم اتخاذ شده صدور مجوز فعالیت مرکز اسقاط به کلیه دارندگان پروانه بهره برداری کارخانه بازیافت خودرو از سوی ستاد اعطا شده و تمدید مجوز فعالیت منوط به رعایت ضوابط و مقررات مربوطه و اعتبار پروانه مذکور خواهد بود
تبصره۴: کلیه مراکز اسقاط موجود تا پایان سال جاری مهلت دارند نسبت به اخذ و ارائه پروانه بهره برداری بازیافت خودرو اقدام نمایند، بدیهی است فعالیت در زمینه اسقاط با عدم ارائه مدرک مورد نظر بر خلاف مقررات دولت بوده و ستاد نسبت به جلوگیری از فعالیت اقدام خواهد کرد.
با سپاس از همراهی شما عزیزان،
شرکت ثبتی کال جهت انجام کلیه امور ثبتی در خدمت شما عزیزان می باشد.


تهران، جردن، خیابان دستگردی، به سمت خیابان ولیعصر، پلاک 377، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10
0219669
کلیه حقوق محفوظ است