نحوه ی ثبت شرکت در چین | ثبتیکال

نحوه ی ثبت شرکت در چین

نحوه ی ثبت شرکت در چین
5 (100%) 2 votes

موقعیت جغرافیایی کشور چین :
کشور چین با مساحت 960،596،9 کیلومتر مربع در شرق اسیا قرار گرفته است.از لحاظ وسعت پس از کانادا وروسیه کشور چین قرار می گیرد .این کشور که با کشورهای فیلیپین،ژاپن ،مالزی،اندونزی وبرونئی مرز ابی دارد و با کشورهای روسیه ،کره ی شمالی ،مغولستان،قزاقزستان ،قرقیزستان،تاجیکستان،هند،افغانستان،پاکستان،ویتنام،نپال،برمه،بوتان مرز خاکی دارد .

کشور چین که در سال 2013بعد از امریکا دومین اقتصاد برزرگ جهان شد .اقتصاد چین که بیشتر بر پایه ی مالکیت خصوصی می باشد و سرمایه گذاری خصوصی در این کشور رو به افزایش می باشد .  وجود نیروی کار ارزان و بالا بودن سطح تولید این کشور را به یک کشور تولید کننده ی موفق در دنیا تبدیل کرده است .
در سالهای اخیر به دلیل رشد اقتصادی خوب این کشور و تولیدات بالای این کشور سرمایه گذاران زیادی را جذب کرده است و افراد زیادی علاقه مند به تاسیس شرکت در این کشور هستند .
روشهای مختلفی برای ثبت شرکت در چین وجود دارد که شامل:
الف)ایجاد دفتر نماینده گی در چین :فعالیت این گونه دفاتر که مدیریت بین شرکت مادر و دفتر نماینده گی می باشد.شرکت مادر که باید حداقل دو سال سابقه ی کار داشته باشد . شرکت مادر که وظیفه ی  پرداخت کلیه ی هزینه های دفتر نماینده گی را دارد زیرا این دفاتر نماینده گی نمی توانند خود فاکتوری را صادر کنند .اما این دفاتر می توانند به نام خود حساب بانکی داشته باشند و استخدام انجام دهند .
ب)شرکت WOFE:سرمایه گذاران در این نوع شرکت ها به طور کل خارجی هستند و شرکت از نوع مسئولیت محدود می باشند و افراد بیشتر تمایل دارند این نوع شرکت را به ثبت برسانند .فعالیت این شرکت ها که در زمینه ی تولید ،تجارت ،نرم افزار می باشد .در این نوع شرکت که کلیه ی سهام به نام خود سهامداران خارجی می باشد .
ج)شرکت JV:این شرکت که مبنای ان روابط تجاری برابر و سهام متقابل می باشد و شرکت های دو یا چند ملیتی هستند .کشور چین سرمایه گذاران را تشویق به تاسیس این نوع شرکت می کنند .
برای ثبت شرکت در چین چه مدارکی نیاز است :
1-ابتدا باید درخواست خود را به صورت کتبی ارائه دهید
2-ارائه ی مدارکی که نشان می دهد هزینه ها و بودجه ی شرکت چگونه از منابهع خارج از این کشور تامین می شود .
3-لیست افرادی که عضو هیئت مدیره هستند
4-باید سرمایه گذاران مدارک خود را ارائه دهند
5-گرفتن اجازه ی کتبی از محلی که شرکت قرار است انجا شروع به کار کند
6-ارائه ی لیست از وسابلی که می خواهد وارد کشور چین شود
برای اداره ی مالیا ت چه مدارکی باید ارائه شود :
1-ارائه ی درخواست از اداره ی مالیات مبنی بر معافیت ،کاهش ان
2-مدت زمان پرداخت را افزایش دهند
3-باز کردن حساب
4-ارائه ی درخواست مبنی بر پایان فعالیت یا برای مدتی فعالیتی انجام نشود
تمام افراد خارجی که در این کشور فعالیت می کنند باید مالیات پرداخت کنند .محصولاتی که برای تولید وارد کشور چین می شوند از پرداخت مالیات معاف هستند یا مالیات برای انها کاهش پیدا می کند .

چنان چه مایل به ثبت شرکت در چین هستید موسسه ی ثبتیکال در این زمینه به شما کمک می کند تا شرکت خود را به ثبت برسانید .این موسسه که کل مبالغ را پس از پایان کار دریافت می کند . 


تهران، جردن، خیابان دستگردی، به سمت خیابان ولیعصر، پلاک 377، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10
0219669
کلیه حقوق محفوظ است