نحوه انتقال سهم در شرکت تضامنی

انواع شرکت ها در ایران در هفت قالب مختلف تجاری قابل ثبت می باشند ، این انواع شرکتها که صرف نظر از نوع فعالیتشان تجاری محسوب می شوند،هریک  دارای شرایط و قوانین خاص خود هستند و افراد با توجه به موضوعی که قصد فعالیت در آن را دارند ... (بیشتر ...)

شرایط ومراحل ثبت موسسه انتشاراتی

نشر چیست؟ نشر در واقع به معنای تکثیر می باشد، که در مطلبی که ما قصد بررسی آن را داریم به معنای تکثیر یک نوشتار می باشد ،این وظیفه مهم در جامعه به عهده مجموعه هایی می باشد که انتشارات نام دارند  و فعالیت آنها تاثیر مستقیم و حائز اهمیتی بر اجتماع خواهد ... (بیشتر ...)

شرایط ثبت و تاسیس موسسه بیمه

حوادث و خطرات مختلف و خسارات ناشی از آن همواره برای انسان ها تهدیدی بوده است و بشر همواره در پی راهی بوده است تا خسارات ناشی از این حوادث را کمتر نماید، خسارات گوناگونی که می تواند می تواند ... (بیشتر ...)

تسهیلات شرکت های تعاونی پس از ثبت

تعاون در لغت به معنای همکاری جمعی برای هدفی مشترک است ، که از زمان های گذشته جهت بقا ،انسان ها متوجه اهمیت آن شده بودند. و شاید به تعبیری زندگی اجتماعی به نوعی تعاون بین انسان ها با هدف بقا بوده است. ... (بیشتر ...)

شرایط تبد یل شرکت تضامنی به شرکت سهامی

پس از ثبت شرکت و انجام تمامی مراحل قانونی گاهی ممکن است شرکا به هر دلیلی تصمیم به ایجاد تغییراتی در شرکت بگیرند. یکی از اساسی ترین تغییرات ، ... (بیشتر ...)

شرکتهای سهامی خاص چه تفاوتهایی با شرکت های مسئولیت محدود دارند

1-تعداد اعضا در شرکت با مسئولیت محدود حداقل دو نفر است در صورتیکه تعداد سهامداران در شرکت سهامی خاص سه نفر است (بیشتر ...)

مراحل ثبت شرکت در منطقه ی ازاد کیش

موقعیت جغرافیایی جزیره ی کیش: جزیره ی کیش در هجده کیلومتری کرانه ی جنوبی ایران و به فاصله ی سیصد کیلومتری از بندر عباس قرار دارد .ارتفاع این جزیره از سطح دریا 32 متر است . ... (بیشتر ...)

ثبت شرکت در کشور مالزی

موقعیت جغرافیایی کشور مالزی: کشور مالزی در جنوب شرق اسیا قرار گرفته و پایتخت ان کوالا لامپور است. (بیشتر ...)

ثبت شرکت پیمانکاری فضای سبز

فضای سبز :با توجه به گسترش روز افزون جمعیت نیاز انسانها به فضای سبز امری مهم و حیاتی به شمار می اید ،و  نظر به این که کشور ایران بر روی کمر بند خشک جهان قرار گرفته و با توجه به الودگی شدید شهرها ،برای مقابله با این الودگی ها به فضای سبز نیاز است .لذا شر... (بیشتر ...)

ثبت شرکت خدماتی نظافتی

 شرکتهای خدماتی نظافتی که به منظور خدمات رسانی منازل ،شرکتها و سازمانها تشکیل شده اند . (بیشتر ...)

ثبت شرکت در کشور المان

موقعیت جغرافیایی کشور المان : کشور المان که در قاره ی اروپا واقع شده است و پایتخت این کشوربرلین است .کشور المان از نظر موقعیت جغرافیایی از شمال با  دانمارک،و دریای بالتیک از شرق با لهستان و جمهوری چک و از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه ،... (بیشتر ...)

مهمترین تفاوت هایی که بین شرکتهای سرمایه گذاری و هلدینگ وجود دارد

زمانی که شرکتی به ثبت می رسد، با ارائه ی اساسنامه و اظهار نامه به اداره ی ثبت ،نوع فعالیت شرکت و کارهایی را که در اینده قرار است به ثبت برسد  را بیان می کنند و اداره ی  ثبت  شرکتها ان را به اطلاع مراجع قانونی می رساند ... (بیشتر ...)

شرایط انتخاب هیت مدیره شرکت تعاو نی

در ابتدای این مقاله به ارائه تعریفی از شرکت تعاونی می پردازیم: شركت تعاونی شركتی است که از اشخاص حقیقی و حقوقی كه به منظور رفع نیازمندی های مشترك و بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی اعضا ازطریق خودیاری و كمك متقابل و همكاری انان موافقت اصولی كه دراین قانو... (بیشتر ...)

ثبت شرکت در تاجیکستان

کشور تاجیکستا ن از سوی شمال به کشورهای قیزستان و ازبکستان و از جنوب به افغانستان و  از شرق به چین محدود می شود. زبان ملی جمهوری تاجیکستان ، فارسی تاجیکی است که از گروه زبانهای جنوب خاوری ایران بشمار می رود،   پایتخت ان شهر دوشنبه نام دارد و اقتصاد ... (بیشتر ...)

ثبت موسسه اموزشی پژوهشی

اموزش چیست ؟ یکی از مهم ترین ابعاد فردی ، سازمانی و اجتماعی در جامعه امروزه بخصوص جوامع پیشرفته امر خطیر اموزش و پژوهش می باشد . که همواره از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است. به طوری که امروزه پژوهش و مطالعه در جوامع پیشرفته به عنوان یکی از ... (بیشتر ...)

ثبت شرکت تعاونی کشاورزی

شرکت تعاونی چیست ؟ افرد با هدف بهتر کردن وضع اقتصادی در کنار یکدیگر قرار می گیرند و شرکت تعاونی را تاسیس می کنند ،در این نوع شرکتها 51% سرمایه توسط اعضای تعاونی تامین می شود .برای افزا یش سرمایه بانکها ،شهرداری ها و سازمانها و…با دادن وام های بد... (بیشتر ...)

شرایط و مراحل ثبت شرکت لیزینگ

جهت ورود به این مقاله در ابتدا به ارائه تعریفی از لیزینگ می پردازیم ،کلمه لیزینگ در فارسی مترداف کلمه اجاره دهی و اجاره داری است و بنا بر قانون ایران چارچوب این قرار داد معمولا اجاره به شرط تملیک تعریف می شود ... (بیشتر ...)

حقوق مورد حمایت علامت تجاری ثبت شده چیست

در ابتدا در تعریف علامت تجاری در ابتدا می بایست اشاره نمود: طبق ماده 1 قانون ثبت علایم تجاری عبارت است از انواع علامتها اعم از نقش ،تصویر ، رقم ، عبارت ، مهر ، لفاف و غیره که برای امتیاز و تشخیص محصولات صنعتی ، تجاری یا کشاورزی اختیار می شود . ... (بیشتر ...)

سهام با نام وبی نام

سهام چیست ؟ هر یک از شرکا به میزان سرمایه ای که وارد شرکت می کنند دارای سهم می شوند و هر چه میزان این سرمایه بیشتر باشد مقدار سهام افراد در شرکت بیشتر است و با توجه به میزان سرمایه ای که دارند می توانند در شرکت رای دهند و تصمیم گیری نمایند . سه... (بیشتر ...)

ثبت شرکت چند ملیتی و قوانین حاکم بر این نوع شرکت

شرکت چند ملیتی چیست ؟ با فراگیر تر شدن ارتباطات در سراسر دنیا و امکان ایجاد ارتباطات گسترده بین کشورها ،در امر اقتصاد جهانی با پدیده شرکت های چند ملیتی مواجه هستیم ،که بی گمان یکی از مشخص ترین ویژگی های جهانی شدن ارتباطات می باشد. ... (بیشتر ...)

ثبت شرکت در منطقه ی ازاد انزلی

منطقه ی ازاد انزلی که درشمال کشور و در سواحل دریای خزر واقع شده است یکی از بزرگترین بنادر نزدیک به اروپا است به همین دلیل بسیاری از افراد خارجی تمایل دارند در این مناطق شرکت خود را به ثبت برسانند . ... (بیشتر ...)

مراحل ثبت شرکت ساختمانی

با افزایش جمعیت و نیاز انها به مسکن ،انجام پروژه های ساختمانی مانند قبل قابل انجام نیست و برای ساخت و ساز باید قوانین و ضوابطی رعایت شود (بیشتر ...)

پروانه کسب چیست و جهت صدور آن چه شرایطی و مدارکی لازم است

کشور عزیزمان ایران جزء کشورهایی است که دارای ترکیب جمعیتی، جوانی است و هر روزه به تعداد جوانان و افراد آماده به فعالیت در جامعه افزوده می شود و این خود لازمه آماده سازی بستری مناسب این افزایش نیروی کار از سوی جامعه می باشد ... (بیشتر ...)

ثبت شرکت در مازندران

استان مازنداران یکی از استان ها ی سرسبز و حاصلخیز کشور عزیزمان ایران می باشد این استان  از نظر جغرافیایی24091 کیلوتر مربع مساحت و 2922376 نفر جمعیت دارد و از شمال به دریای خزر از مغرب ... (بیشتر ...)

ثبت شعب یا نماینده گی شرکتهای خارجی در ایران

شرکت های خارجی در صورت به ثبت رسیدن می توانند در ایران شعبه یا نماینده گی زده و فعالیت کنند .این شرکت ها در صورتی می توانند در ایران نماینده گی یا شعبه به ثبت برسانند ... (بیشتر ...)

چگونگی ثبت شرکت مخا براتی و مدارک مورد نیاز

آشنایی با مخابرات و ثبت شرکت های مخابراتی و زمینه فعالیت انها : (بیشتر ...)

ثبت شرکت در خرم اباد

قوم لر یکی از بزرگترین و اصیل ترین اقوام ایرانی می باشد و خرم اباد بزرگترین شهر لرنشین  ، بیست و سومین شهر پر جمعیت ایران و مرکز استان لرستان است ،خرم اباد با تهران 450 کیلومتر فا صله دارد و به دلیل قرار گرفتن در ... (بیشتر ...)

شرایط و مراحل تمدید ثبت طرح صنعتی

در این مقاله قصد داریم تا شرایط تمدید طرح صنعتی را بررسی نماییم در ابتدا لازم است به ارائه تعریفی از طرح صنعتی بپردازیم : طرح صنعتی چیست ؟ ترکیب یا رنگ ها و هر گونه شکل سه بعدی با خطوط ، رنگ یا بدون ان بگونه ... (بیشتر ...)

مراحل ثبت شرکت پیمانکاری

شرکت های پیمانکاری شامل : 1-ساختمان (بیشتر ...)

شرایط ثبت موسسه ترک اعتیاد

امروزه اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یکی از معضلات بهداشتی ، روانی و اجتماعی در جهان مطرح می باشد و عدم اطلاعات کافی یکی از مهم ترین دلایل گسترش و گرایش به اعتیاد می باشد ... (بیشتر ...)

تسهیلات شرکت های تعاونی پس از ثبت

تعاون در لغت به معنای همکاری جمعی برای هدفی مشترک است ، که از زمان های گذشته جهت بقا ،انسان ها متوجه اهمیت آن شده بودند. و شاید به تعبیری زندگی اجتماعی به نوعی تعاون بین انسان ها با هدف بقا بوده است. ... (بیشتر ...)

ثبت شرکت چه مزایا و معایبی می تواند داشته باشد

در دنیای امروز و  پیشرفت جوامع ،با وجود مشغله های زیاد افراد قادر نیستند بعضی از امور را خود انجام دهند و یا تخصص در ان زمینه ندارند تشکیل شرکت ها به افراد این امکان را می دهد که بعضی امور را به وسیله ان شرکت ها به انجام برسانند ... (بیشتر ...)

اصلاح و استرداد اظهارنامه ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی مستلزم تسلیم اظهارنامه به مرجع ثبت است. اظهارنامه ثبت طرح صنعتی باید در دو نسخه و در فرم مخصوص و به زبان فارسی تنظیم شده و پس از ذکر تاریخ، توسط متقاضی یا نماینده قانونی وی امضا شود. ... (بیشتر ...)

ارکان اتحادیه تعاونی

اتحادیه تعاونی نهادی متشکل از شرکت های تعاونی عضو با موضوع فعالیت واحد به منظور تحقق اهداف مندرج در قوانین و مقررات تعاونی ها می باشند. (بیشتر ...)

ثبت شرکت در مناطق ازاد

منطقه ازاد به محدوده ای گفته می شود که در کنار یک منطقه ی بندری یا غیر بندری قرار دارد و داد و ستد و تجارت با همه نقاط دنیا در ان ازاد است ،در این مناطق تجارت بدون نیاز به پرداخت عوارض گمرکی انجام می شود ،ثبت شرکت برای افراد خارجی مزیت محسوب می شود ... (بیشتر ...)

انحلال شرکت سهامی و اعلام آن به اداره ثبت شرکت ها

برابر ماده اول لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب 24 اسفند ماه 1347 که می گوید : ”  شرکت سهامی شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است” ... (بیشتر ...)

نقل و انتقال سهام بی نام و بانام به چه صورت است ؟

انتقال سهام بی نام و مراحل آن : در مقالات پیش راجع به سهام بی نام گفته شد سهام بی نام سند در وجه حامل تلقی شده و هر فردی آن را در مجمع عمومی صاحبان سهام ارائه نماید مالک آن شناخته می شود ... (بیشتر ...)

موارد ممنوعیت مدیر عامل شرکت سهامی

داشتن مدیر عامل برای شرکت سهامی عام یا خاص، الزامی است. انتخاب مدیر عامل باید در جلسه رسمی هیات مدیره به عمل آید.چون قانون اکثریت خاصی را برای انتخاب مدیر عامل مقرر نداشته ... (بیشتر ...)

شرایط اعضاء هیات مدیره، مدیر عامل و بازرسان شرکت تعاونی

شرکت تعاونی شرکتی است از اشخاص حقیقی یا حقوقی که به منظور رفع نیازمندی های مشترک و بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی اعضا از طریق خودیاری (بیشتر ...)

همه چیزدرباره تشکیل و ثبت و اداره شرکت بامسئولیت محدود

شرکت بامسئولیت محدود شرکتی است بین دو یا چند شریک، به منظور امور تجاری که در آن مسئولیت هر یک از شرکاء محدود به سرمایه ای است که در شرکت آورده است، ولی سرمایه شرکاء برخلاف شرکت سهامی به قطعات سهام تقسیم نمی شود. ... (بیشتر ...)


تهران، جردن، خیابان دستگردی، به سمت خیابان ولیعصر، پلاک 377، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10
0219669
کلیه حقوق محفوظ است