مالیات چیست و چه اشخاصی مشمول مالیات هستند

مالیات چیست ؟ ماليات عبارت است از قسمتي از در آمد يا ثروت افراد كه توسط قانون تایین می گردد و به منظور پرداخت بخشي از هزينه هاي عمومي و حفظ منافع اجتماعي و اقتصادي و سياسي كشور به موجب قانون به وسيله دولت وصول مي شود. ... (بیشتر ...)

روش های ارزش گذاری برند

برند چیست ؟ برند عبارت از علامتی است که از طریق دیدن، شنیدن، حس کردن و یا ایجاد هرگونه ارتباط بصورت مفهومی دیداری یا لفظی صفات و ویژگی‌های خود را در ذهن و قلب مخاطب تداعی می‌کند. ... (بیشتر ...)

ثبت شرکت قلاب دوزی

استفاده از تزئینات و هنرهای دستی جهت زیباتر ساختن محیط پیرامون انسانها از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد جهت دستیابی به این امر هنرها و صنایع دستی همواره مورد توجه بوده اند یکی از این رشته ها که دارای نقش تزیینی پر کاربردی در اطراف ما می باشد هنر قلاب دوز... (بیشتر ...)

ثبت شرکت فیلم سازی

از زمان اختراع سینما و تلویزیون این صنعت به عنوان یکی از پر مخاطب ترین سرگرمی های افراد جامعه از اهمیت بسیاری برخوردار بوده است. و یکی از مهمترین ابعاد آن فیلم هایی می باشد که جهت نمایش در تلویزیون یا سینما ساخته می شود و هرروز شاهد پیشرفت و گسترش ابعاد آن هس... (بیشتر ...)

ثبت شرکت طراحی گرافیک

طراحی گرافیک چیست ؟ طراحی گرافیک از مهمترین رشته های هنر خلاقیت بصری می باشد که معمولا جهت تبلیغات و معرفی طیف وسیعی از محصولات، کالاهای فرهنگی و خدمات کاربرد دارد. این هنر با استفاده از تلفیق تصویر ، نقش ، رنگ و نوشته ها اقدام به ایجاد ارتباط تصویری و ارسال پ... (بیشتر ...)

ثبت برند تولید نان صنعتی

تعريف نان صنعتي چيست؟ نان از دیرباز از جایگاه مهم و محترمی در سفره ایرانی برخوردار بوده است ،در فرهنگ ایرانی هموار به این ماده غذایی مهم با احترام رفتار شده است . تولید سنتی نان در کشور ما تاریخچه ایی دیرین دارد و دارای انواع مختلفی می باشد . ب... (بیشتر ...)

ثبت شرکت صنایع دستی

صنایع دستی چیست ؟ محصولات صنایع دستی عبارت از محصولاتی است که به صورت تلفیقی از هنر و صنعت ساخته می شوند و تمام یا قسمتی از مراحل تولید آن توسط دست یا ابزارهای دستی انجام می شود مواد اولیه این محصولات نیز بعضا بوم آرود می باشد. این محصولات که سا... (بیشتر ...)

ثبت برند لوازم ارایشی

لوازم آرایش چیست ؟ لوازم آرایشی عبارتند از موادی که درجهت بهسازی و حفظ ظاهر صورت ،مو ، بدن یا بوی بدن انسان استفاده میشود. (بیشتر ...)

ثبت شرکت عروسک سازی

عروسک چیست؟ توجه به کودک و فرزند و خواسته های آن شاید یکی از اصلی ترین قرایض بشری به شمار آید و در هر زمانی مورد توجه والدین بوده است ،تهیه اسباب سرگرمی و بازی کودکان نیز از دیر باز مرسوم بوده یکی از مهمترین و قدیمی ترین این اسباب بازی ها عروسک ه... (بیشتر ...)

تعریف شرکت مدنی

شرکت مدنی چیست ؟ درتعریف شرکت در معنی عام چنین اشاره شده است که شرکت عبارت است از  عقدی که در آن طرفین سرمایه و نیروی خود را برای رسیدن به سود و منافعی خاص جمع آوری می کنند .این تعریف در معنای خاص نیز چنین ارائه گردیده است :شرکت یکی از عقود معین... (بیشتر ...)

برند ها به چند دسته تقسیم می شوند

برند چیست ؟ برند به عنوان یک نشانه تجاری عبارت است از یک طرح، نماد، عبارت، نام و…. که جهت معرفی محصول یا خدمات ارائه شده از سوی افراد انتخاب طراحی و ثبت می گردد و پس از آن معرف محصولات و خدمات این مجموعه و وجه تمایز این کالا یا خدمات با سایر موارد ... (بیشتر ...)

ارکان تصمیم گیرنده در شرکت تعاونی

شر کت تعاونی چیست: در میان انواع شرکت های تجاری قابل ثبت در ایران شرکت های تعاونی دارای تفاوت های اساسی با دیگر انواع شرکت های تجاری قابل ثبت در ایران می باشد. در این شرکت چنانچه از نام آن برمی آید شاهد شراکت افرادی هستیم که با هدف مشترکی جهت به... (بیشتر ...)

آیا اخذ کد اقتصادی پس از ثبت شرکت اجباری می باشد و پلمپ دفاتر چیست ؟

این مقاله با هدف بررسی اجباری بون دریافت کد اقتصادی برای شرکت ها تهیه شده است جهت ورود مناسب به این مطلب در ابتدا لازم است به ارائه تعریف مناسبی از کد اقتصادی بپردازیم: ... (بیشتر ...)

مسئولیت مدیران در قانون تجارت

قانون تجارت چیست ؟ قانون تجارت به عنوان مهمترین مجموعه مدون از قوانین مربوط به امور تجاری و بازرگانی تشکیل دهنده اساس حقوق تجارت در ایران می باشد. این مجموعه قوانین به بررسی و توضیح مواردی مانند معاملات تجاری ، دفاتر تجار ی ،اسناد تجاری ، چک ، دلا... (بیشتر ...)

ثبت برند میوه خشک

میوه خشک شده چیست؟ فواید مصرف میوه جات و سبزیجات به عنوان بخش اصلی از هرم تغذیه انسان ها بر کسی پوشیده نیست میوه ها علاوه بر مصرف به صورت تازه به شکل های دیگری نیز مصرف می شوند که یکی از پر طرفدار ترین این انواع میوه خشک می باشد. ... (بیشتر ...)

شرایط و مراحل ثبت برند دزد گیر

دزدگیر چیست ؟ حفظ امنیت در جامعه یکی از مهمترین دغدغه های افراد و دولت می باشد، یکی از راهکارهی امنیتی پر طرفدار در جامعه استفاده از انواع دزدگیرها می باشد بطوری که امروزه استفاده از دزدگیر در منازل مسکونی ، مغازه ها ، اتومبیل ها و ……&... (بیشتر ...)

شرایط و مراحل ثبت برند پوشاک

هدف از نگارش این مقاله بررسی شرایط ثبت برند پوشاک می باشد برای بررسی مناسب این مطلب به ارائه تعاریفی نیاز داریم :ارائه تاریخچه ایی از پوشاک و تعریفی از برند : ... (بیشتر ...)

مراحل و شرایط ثبت برند اب معدنی

اب معدنی چیست ؟ امروزه آب های معدنی یکی از مهمترین کالاهای مصرفی افراد جامعه می باشد و از آنجایی که سلامت آب مصرفی تاثیر مستقیمی بر سلامت افراد دارد انتخاب برند مناسب از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. ... (بیشتر ...)

ایا ثبت موسسه غیر تجاری نیاز به اخذ مجوز دارد

تعریف شرکت یا موسسات غیرتجاری چیست؟ شرکت های غیر تجاری مجموعه هایی می باشند که فعالیت آن چنانچه از نام آنها بر می آید جنبه غیر تجاری دارد . فعالیت هایی مانند کارهای علمی یا ادبی یا امور خیریه و خدماتی و غیره. ... (بیشتر ...)

نکات کلیدی در ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی چیست ؟ در میان انواع شرکت های تجاری قابل ثبت در قانون تجارت ایران ، شرکت سهامی خاص یکی از شرکت های رایج و پر مخاطب می باشد که افراد بسیاری نسبت به موضوع انتخابی شرکت و نوع فعالیت خود پس از تصمیم به ثبت یک شرکت این قالب را بر می گزینند. ... (بیشتر ...)

نکات کلیدی در تعیین موضوع شرکت

از اقدامات اولیه برای راه اندازی و تاسیس شرکت تصمیم گیری برای تعیین موضوع شرکت می باشد. موضوع فعالیت هر شرکت که در بند ۲ اساسنامه آن قید می گردد، نشان دهنده هویت و اهدافی است که آن شرکت برای آن منظور تشکیل شده است. شخص حقوقی فقط درباره موضوعاتی می ... (بیشتر ...)

نحوه ی ثبت اینترنتی تغییرات شرکت

تغییر در لغت به معنای از حالی به حالی برگردانیدن ، دگرگون کردن ، چیزی را به شکل و حالت دیگر در آوردن می باشد این لغت در اصطلاح قانون تجارت و ثبت شرکت ها ایجاد هر گونه دگرگونی در اصول شرکت میباشد. که طی مراحل قانونی و به صورت مکتوب به اداره ثبت شرکت ها اعلا... (بیشتر ...)

مجمع عمومی شرکت با مسئولیت محدود

مجمع عمومی چیست ؟ قانون تجارت ایران در تعریف مجمع عمومی چنین اشاره می نماید: مجمع عمومی ، اجتماع شرکاء شرکت و مجموع اشخاصی که شخصیت شرکت را به وجود آورده اند و شخصیت حقوقی شرکت بسته به وجود آنها است. مجمع عمومی بالاترین مرکز قدرت شرکت و تعیین ک... (بیشتر ...)

نحوه ی ثبت شرکت نوپا یا استارت اپ

شرکت های استارت اپ شرکت های تازه تاسیس هستند که در زمینه ی توسعه و تحقیق بازاریابی فعالیت می کنند . این شرکتها که در شکل های مختلفی بوجود می ایند و به سرعت رشد می کنند .این شرکت ها که سرمایه ی اولیه ی کمی نیاز دارند وبرگشت سرمایه در این نوع شرکتها ... (بیشتر ...)

منطقه ی ازاد تجاری ارس

موقعیت جغرافیایی منطقه ی ازاد ارس: منطقه ی ازاد ارس که در استان اذربایجان شرقی قرار گرفته است .بعد از منطقه ی ازاد کیش منطقه ی ازاد ارس دارای رشد بیشتری می باشد . منطقه ی ازاد ارس که بااذربایجان  وارمنستان هم مرز می باشد .شهر جلفا که در این منطقه از... (بیشتر ...)

نحوه ی ثبت شرکت در چین

موقعیت جغرافیایی کشور چین : کشور چین با مساحت 960،596،9 کیلومتر مربع در شرق اسیا قرار گرفته است.از لحاظ وسعت پس از کانادا وروسیه کشور چین قرار می گیرد .این کشور که با کشورهای فیلیپین،ژاپن ،مالزی،اندونزی وبرونئی مرز ابی دارد و با کشورهای روسیه ،کره... (بیشتر ...)

نحوه ی ثبت شرکت پتروشیمی

صنایع پتروشیمی چیست؟ با کمک صنعت پروشیمی می توان از مواد خام نفت و گاز محصولات شیمیایی بدست اورد .امروزه به کمک صنعت پتروشیمی می توان مواد اولیه ی داروها را تهیه کرد همچنین سوخت موشک ها و سفینه های فضایی را تولید کرد . ... (بیشتر ...)

انتخاب مدیران در شرکتهای سهامی

مدیران که وظیفه ی انها اداره ی شرکت میباشد برای مدت مشخصی توسط سهامدارن شرکت انتخاب می شوند  . اعضای هیئت مدیره که در شرکتهای سهامی عام از پنج نفر نباید کمتر باشد .تعداد سهامداران نیز در شرکت های سهامی نباید از سه نفر کمتر باشد . ... (بیشتر ...)

ثبت طرح صنعتی به طور مشترک

زمانیکه دو یا چند نفر به طور مشترک بر روی یک  طرح کار کنند ان طرح به نام تمام انها به ثبت می رسد.زمانی طرح در یک فعالیت گروهی به نام همه ثبت می شود که، افراد در  طرح ان به طور عملی فعالیت کرده باشند  چنانچه فرد در  طراحی در حد ادعا کمک کرده باشد جز گرو... (بیشتر ...)

مسئولیت های کیفری مدیران و مدیر عاملان

مدیران و مدیر عامل شرکت های سهامی   امکان دارد در بعضی مواقع کارهای غیر قانونی مانند کلاهبرداری ،خیانت در امانت ،جعل اسناد و..انجام دهند که در قانون جزایی برای انها مقرراتی وضع شده که طبق ان با متخلفان برخورد می کنند . ... (بیشتر ...)

کاهش سرمایه ی شرکت

1-فواید کاهش سرمایه ی شرکت سرمایه ای که در شرکت وجود دارد حکم ضمانت را دارد برای طلبکاران به همین علت اعضا نمی توانند از ان برداشت کنند ولی چنان چه شرکت تصمیم بر کاهش سرمایه ی   داشته باشد این کاهش سرمایه باید طوری انجام شود که حقوق طلبکاران حفظ ... (بیشتر ...)

شرکتهای اشخاص

براساس قانون تجارت شرکت های اشخاص به سه دسته تقسیم می شوند که شامل : الف)شرکت نسبی (بیشتر ...)

انحلال شرکت از طریق حکم دادگاه

 1-در این حالت شرکت به ثبت رسیده است و یک سال از ثبت ان گذشته است اما اعضا هیچ  گونه فعالیتی در رابطه با موضوع انتخابی شرکت انجام ندادند (بیشتر ...)

شرکت چیست

شرکت که به معنای شریک شدن ویا این که تعدادی از افراد برای رسیدن به هدف خاصی در کنار هم جمع می شوند . شرکت ها خود دارای شخصیت حقوقی می باشند و زمانی که به ثبت می رسند قانون از انها حمایت می کند.شرکتهای تجاری که با توجه به قوانینی که در تجارت وجود د... (بیشتر ...)

ثبت شرکت کامپیوتری

شرکت های کامپیوتری اگر بخواهند به طور رسمی فعالیت داشته باشند ابتدا باید شرکت خود را به ثبت برسانند .زمینه ی فعالیت این گونه شرکت ها سخت افزار و نرم افزار می باشد .شرکت های کامپیوتری برای انجام فعالیت نیاز نمی باشد از همان ابتدا از دبیر خانه شورای عالی ان... (بیشتر ...)

ثبت شرکت های کارگزاری

شرکت های کارگزاری چیست؟ کارگزار به  فردی اطلاق می شود که دارای شخصیت حقوقی می باشند . (بیشتر ...)

منطقه ی ازاد اروند

موقعیت جغرافیایی منطقه ی ازاد اروند: این منطقه با مساحت 37400 در شمال غربی خلیج فارس قرار دارد این منطقه که در همسایگی کشورهای عراق و کویت می باشد .دسترسی به این منطقه از طریق هوایی ،راه اهن ،دریایی و زمینی امکان پذیر می باشد . ... (بیشتر ...)

ثبت شرکت در ترکیه

موقعیت جغرافیایی کشور ترکیه: کشور ترکیه که در غرب اسیا و جنوب شرق اروپا قرار دارد.این کشور که از شرق 454کیلومتر مرزمشترک با ایران ،از شمال شرق 610 کیلومتر مرز با کشورهای مشترک المنافع ،از جنوب با عراق و سوریه و از غرب با یونان و بلغارستان مرز مشترک دا... (بیشتر ...)

موارد ثبت شرکت در ارمنستان

موقعیت جغرافیایی ارمنستان: کشور ارمنستان که از شمال با گرجستان  و جمهوری اذربایجان و از جنوب با ایران و ترکیه هم مرز می باشد .در اطراف این کشور که دریای سیاه و دریای خزر قرار دارد . ... (بیشتر ...)

موارد ثبت شرکت دارویی

برای ثبت شرکت دارویی نیاز است که ازثبت شرکت پخش سراسری دارو مجوز گرفته شود که برای یک سال صادر می شود .شرکت های دارویی را می توان در قالب شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص به ثبت رساند . ... (بیشتر ...)


تهران، جردن، خیابان دستگردی، به سمت خیابان ولیعصر، پلاک 377، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10
0219669
کلیه حقوق محفوظ است